face

adressвул. Зоологічна, 4А, фіс 139, м. Київ, 04119, Україна

ВАФ направив звернення шодо змін оподаткування агросектору

Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум» (далі – ГС «ВАФ») вкрай стурбовані щодо можливих змін в податковому законодавстві України, які суттєво вплинуть на роботу аграрного сектору.

Нещодавно у Верховній Раді України зареєстровано два Урядових законопроекти, спрямовані на створення справедливих умов оподаткування для всіх платників податків: проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» №5600 від 02.06.2021 та проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків з платників податків - суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері сільського господарства» № 5636 від 08.06.2021.

Члени ГС «ВАФ» одноголосно підтримують ініціативу Уряду щодо створення справедливих умов оподаткування для всіх платників податків та виведення з тіні сільськогосподарських виробників, які провадять свою діяльність неофіційно.

Однак, згадані законопроекти містять низку норм, які негативно відіб’ються на аграрному секторі. Їх впровадження загрожує різким збільшенням податків для легальних агровиробників та свавіллям контролюючих органів через суттєве розширення їх повноважень, що в свою чергу призведе до зростання корупції та посилення тиску на бізнес.

Велику стурбованість викликає сам процес підготовки законопроекту № 5600, проведення розрахунків і проходження всіх процедур його погодження. Адже громадського обговорення згаданого законопроекту не було, він не був офіційно опублікований у порядку денному засідання Уряду, а відповідна презентація Міністерства фінансів України викликає багато питань - у бізнесу немає розуміння на основі чого і як проводилися розрахунки. Жодна громадська організація не мала можливості надати свої пропозиції та зауваження до нього.

Також норми законопроекту № 5600 не вирівнюють податкове навантаження, а, навпаки, збільшують його у рази, розширюють повноваження Державної податкової служби та створюють дискримінаційні умови для окремих суб’єктів господарювання. Зокрема, виключення з 4 групи єдиного податку тих, хто займається розведенням свійської птиці, розведенням і вирощуванням перепелів і страусів та виробництвом м'яса свійської птиці, фактично призведе до знищення або доведе до межі банкрутства ряд малих та середніх підприємств, а великі виробники курятини понесуть значні втрати і даний напрям ставатиме збитковим для них.

Згаданий законопроект був детально вивчений експертами провідних громадських організацій АПК. В результаті чого підготовлено консолідовані пропозиції і направлені Президенту України, головам комітетів Сольському М.Т. та Гетманцеву Д.О., міністру аграрної політики та продоволсьства України Лещенку Р.М.

Водночас, поділяючи необхідність ініціювання питання повернення валютної виручки від експорту сільськогосподарських товарів, вважаємо, що запропонований шлях вирішення даної проблеми в законопроекті № 5636 не лише не вплине на виконання зобов'язань з повернення валютної виручки недобросовісними експортерами, а й значно ускладнить роботу аграріїв. Тому пропонуємо ґрунтовно вивчити порушену проблему для пошуку альтернативних варіантів її вирішення, зокрема вважаємо, що механізми, які мають запобігти зловживанням з валютної виручкою, мають стосуватися всіх експортних товарів, а не лише сільськогосподарської продукції.

ВАФ просить захистити інтереси вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника та не допустити погіршення умов ведення сільськогосподарського виробництва. Адже саме аграрії створюють робочі місця у сільській місцевості, а податкові надходження від них є бюджетоутворюючими. Організації-члени ГС «ВАФ» висловлюють сподівання, що пропозиції бізнесу будуть враховані при розгляді законопроектів у Парламенті. 

Про нас

onas

ГС «Всеукраїнський аграрний форум» створено в жовтні 2017 року за рішенням 5 організацій-засновників: ГС "Аграрний союз України", ГС "Всеукраїнська аграрна рада", Всеукраїнська асоціація сільських і селищних рад, ВГО "Українська аграрна конфедерація" та Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

Мета:

  • Захист інтересів організацій-членів і партнерів;
  • Координація позицій профільних організацій (навчитись домовлятись між собою);
  • Формування та представлення спільної позиції на всіх рівнях;
  • Конструктивний діалог з міжнародними аграрними об’єднаннями.
Детальніше >>