face

adressвул. Зоологічна, 4А, фіс 139, м. Київ, 04119, Україна

ВАФ ЗАКЛИКАЄ ЗАХИСТИТИ ПРАВА ВЛАСНОСТІ ГРУПИ КОМПАНІЙ «ОВОСТАР ЮНІОН»

Члени ГС «Всеукраїнський аграрний форум» вкрай стурбовані ситуацією, що склалася навколо однієї з компанії Групи «ОВОСТАР ЮНІОН». Відповідне звернення ВАФ направив до Голови Північного апеляційного господарського суду.

Так, впродовж декількох місяців одна із компаній Групи «ОВОСТАР ЮНІОН» зазнає регулярного тиску з боку третіх осіб, які, вочевидь, мають на меті оскарження права власності компанії на певні належні їй виробничі активи.

«ОВОСТАР ЮНІОН» - один з найбільших виробників яєць курячих і найбільший виробник яєчних продуктів в Україні, яка відіграє визначальну роль в продовольчій безпеці країни. Підприємства компанії є одними з основних бюджетоутворюючих платників податків в своїх регіонах, надаючи більше 1,5 тис. робочих місць в сільській місцевості. Також компанія входить до п'ятірки найбільших виробників яєць у Європі та є публічною компанією з іноземними інвестиціями, акції якої котируються на Варшавській фондовій біржі.

Акціонери компанії занепокоєні спробою рейдерського захоплення фактично частини їх власності в Україні. В результаті, найбільший канадський інвестор Групи, Fairfax Holdings, який має ринкову капіталізацію 14,31 млрд. доларів та інвестував в українську економіку більше 500 млн.доларів, повідомив про інцидент Посольство Канади в Україні, яке у свою чергу вже надіслало відповідні ноти до профільних міністерств та Офісу Генерального прокурора щодо неприпустимості незаконних спроб захоплення власності іноземних інвесторів та необхідності захисту законності.

Об’єктом рейдерського захоплення є одне із підприємств групи - ТОВ «Овостар», а саме його майновий комплекс та земельна ділянка, розташовані в Макарівському районі Київської області. Компанія придбала ці активи у 2018 році та на їх базі, із залученням значного обсягу капітальних вкладень, здійснило комплексну реконструкцію та модернізацію, в результаті чого розпочав свою роботу повноцінний завод із виробництва яєчних продуктів. На момент придбання активу, у реєстрі прав на нерухоме майно були відсутні будь-які обтяження, які могли б поставити під сумнів законність переходу права власності на актив до агрохолдингу «Овостар Юніон».

До 2013 року цей актив належав ЗАТ «Макарово», був обтяжений іпотекою на користь ПАТ «КБ «НАДРА», яке надало цьому підприємству кредит. Однак, підприємству не вдалося належним чином обслуговувати та виплачувати отримані кредити, тому банк у судовому порядку домігся примусового стягнення боргу. Заставне майно було реалізоване в 2013 році Державною виконавчою службою на відкритих публічних торгах, а кошти, отримані від продажу, перераховані банку «НАДРА» в рахунок часткового погашення кредиту боржника. У 2016 році ПАТ «КБ «НАДРА» внаслідок неплатоспроможності позичальника ініціювало процедуру банкрутства ЗАТ «Макарово».

Рейдерська атака з боку ТОВ «Фінансова компанія «Фінгруп Фактор» здійснюється саме щодо активу, який належав банкруту. Фінансова компанія придбала у 2020 році право вимоги по кредитній заборгованості ЗАТ «Макарово» з дисконтом 97 %,  і є зацікавленою у подальшому його перепродажу. З метою змусити акціонерів «Овостар» придбати у ТОВ «ФК «Фінгруп Фактор» права вимоги до ЗАТ «Макарово» по кредиту ПАТ «КБ «НАДРА», створюється тиск на акціонерів та менеджмент агрохолдингу «Овостар Юніон».

Додатково слід зазначити, що згідно з розпорядженням Нацкомфінпослуг від 13.11.2018 № 1994 у ТОВ «ФК «Фінгруп Фактор» була анульована ліцензія по наданню послуг факторингу, що свідчить про неправомірне укладання договору факторингу.

Утім, з осені 2020 року ТОВ «ФК «Фінгруп Фактор» вчиняє активні дії щодо повернення вибувшого у 2013 році активу з власності ЗАТ «Макарово», розраховуючи отримати грошову компенсацію за рахунок теперішнього власника активу, агрохолдингу «Овостар Юніон».

Це при тому, що спроби повернути актив у судовому порядку ЗАТ «Макарово» здійснювало з 2014 по 2018 рік. Безпідставність таких вимог підтверджується остаточними судовими рішеннями у справах, якими встановлено необґрунтованість вимог щодо визнання недійсними свідоцтв про права власності та скасування державної реєстрації права власності, витребування майна, скасування нотаріальних дій щодо видачі свідоцтва про придбання активу.

Незважаючи на відсутність судової перспективи з огляду на результати у судових спорах, за безпосередньої участі ТОВ «ФК «Фінгруп Фактор», ліквідатор ЗАТ «Макарово» подав позов про віндикацію активу у агрохолдингу «Овостар Юніон». На даний час, після відмови у позові судом першої інстанції, справа слухається у Північному апеляційному господарському суді.

Члени ГС «ВАФ» глибоко переконані, що на компанію чиниться тиск із використанням усіх наявних у опонента засобів, які часом йдуть всупереч принципам чесного ведення бізнесу і мають всі ознаки рейдерського захоплення власності.

Зважаючи на те, що в Україні впроваджується політика протидії рейдерству та створення прозорих умов ведення бізнесу і сприяння залученню іноземних інвестицій. Зазначене вище підриває довіру іноземних інвесторів до подальших інвестицій в економіку країни, інституту власності, а також судової і правоохоронної систем.

Члени ВАФ впевнені, що правосуддя  в нашій державі здійснюється на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права, та сподіваються на дотримання законності, безсоторонності та об’єктивності  при розгляді справ стосовно виробничих потужностей ГК «Овостар Юніон».

Про нас

onas

ГС «Всеукраїнський аграрний форум» створено в жовтні 2017 року за рішенням 5 організацій-засновників: ГС "Аграрний союз України", ГС "Всеукраїнська аграрна рада", Всеукраїнська асоціація сільських і селищних рад, ВГО "Українська аграрна конфедерація" та Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

Мета:

  • Захист інтересів організацій-членів і партнерів;
  • Координація позицій профільних організацій (навчитись домовлятись між собою);
  • Формування та представлення спільної позиції на всіх рівнях;
  • Конструктивний діалог з міжнародними аграрними об’єднаннями.
Детальніше >>