face

adressвул. Зоологічна, 4А, фіс 139, м. Київ, 04119, Україна

ВАФ підтримує ініціативу повернути борги за держпідтримку 2019 року

Громадська спілка "Всеукраїнський аграрний форум" (далі - ВАФ) звернулась до Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства з проханням покрити заборгованість перед аграріями за минулий рік по програмі часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

У звернені зазначається, що всі члени ВАФ бачать доцільним в цьому році направити кошти на покриття заборгованості за минулий по програмі часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, виділивши їх з цьогорічного бюджету на державну підтримку АПК. Адже, в разі відсутності реакції на даний прецедент і невиплати заявникам передбачених законодавством коштів, може бути підірвана довіра до самої системи надання держпідтримки АПК. 

За період із грудня 2018 року по жовтень 2019-го програмою часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва скористалися 5400 аграріїв, придбавши близько 10 300 одиниць вітчизняної  сільгосптехніки та обладнання загальною вартістю 3,1 млрд грн. За придбану техніку і обладнання аграрії отримали компенсацію у розмірі 640,8 млн грн (при цьому загальний бюджет виділений на напрям - 681,8 млн грн.).

При цьому, багато заявок на отримання компенсації було подано в жовтні та листопаді. Це українські сільськогосподарські товаровиробники, які передбачали отримання даної компенсації для подальшого реінвестування в своє підприємство. А дефіцит бюджету за даним напрямом складає близько 563 млн грн. Фактично, ще не отримано компенсації за придбаної на більше ніж 2 млрд грн сільськогосподарської техніки та обладнання.

Адже, в разі відсутності реакції на даний прецедент і невиплати заявникам передбачених законодавством коштів, може бути підірвана довіра до самої системи надання держпідтримки АПК.

Про нас

onas

ГС «Всеукраїнський аграрний форум» створено в жовтні 2017 року за рішенням 5 організацій-засновників: ГС "Аграрний союз України", ГС "Всеукраїнська аграрна рада", Всеукраїнська асоціація сільських і селищних рад, ВГО "Українська аграрна конфедерація" та Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

Мета:

  • Захист інтересів організацій-членів і партнерів;
  • Координація позицій профільних організацій (навчитись домовлятись між собою);
  • Формування та представлення спільної позиції на всіх рівнях;
  • Конструктивний діалог з міжнародними аграрними об’єднаннями.
Детальніше >>