face

adressвул. Зоологічна, 4А, фіс 139, м. Київ, 04119, Україна

Рада підтримала аграріїв і скасувала "соєві правки"

16 січня було відновлено справедливі умови оподаткування та добросовісну конкуренцію на аграрному ринку – було скасовано "соєві правки і поновлено відшкодування ПДВ українським експортерам олійних культур. 

У грудні 2017 року ВРУ прийняла так звані «соєво-ріпакові правки», які позбавили виробників та експортерів права отримувати державну фінансову підтримку через механізм відшкодування ПДВ при експорті сої (з 01.09.2018 до 31.12.2021) та за експорт насіння ріпаку (з 01.01.2020 до 31.12.2021).

Більше того, з 1 вересня 2018 року почали діяти додаткові норми, запроваджені Законом «Про внесення зміни до підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур» 2440-VIII від 22 травня 2018 р., якими було повернуто право відшкодовувати ПДВ, але лише для підприємств-виробників, які самостійно вирощують вищевказану продукцію на сільськогосподарських землях. Фермери та компанії-експортери, які не мали статусу сільгоспвиробника, залишилися поза системою відшкодування ПДВ. Це фактично виштовхнуло їх із ринку, а сам ринок зробило менш конкурентним. 

А під час засідання Верховної Ради 16 січян, було проголосовано в другому читанні законопроект №1210, чим скасувала у тому числі так звані "соєві правки". За відміну "соєввих правок", які скасовували відшкодування ПДВ українським аграріями про експорті своєї продукції, проголосували 283 нардепи, проти - 37, утримались - 33, не голосували - 39. До розгляду законопроєкту у другому читанні депутати внесли до нього правки про скасування "соєвих правок": голова податкового комітету Данило Гетманцев - правку №2123, Олексій Тарасов, Микола Сольський та ще 18 нардепів - правку № 2124, цим самим підтримавши аграріїв.

Про нас

onas

ГС «Всеукраїнський аграрний форум» створено в жовтні 2017 року за рішенням 5 організацій-засновників: ГС "Аграрний союз України", ГС "Всеукраїнська аграрна рада", Всеукраїнська асоціація сільських і селищних рад, ВГО "Українська аграрна конфедерація" та Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

Мета:

  • Захист інтересів організацій-членів і партнерів;
  • Координація позицій профільних організацій (навчитись домовлятись між собою);
  • Формування та представлення спільної позиції на всіх рівнях;
  • Конструктивний діалог з міжнародними аграрними об’єднаннями.
Детальніше >>