face

adressвул. Зоологічна, 4А, фіс 139, м. Київ, 04119, Україна

Члени ВАФ обговорили питання ринку землі з Президентом України

Вчора під час зустрічі з Президентом України члени громадської спілки «Всеукраїнський аграрний форум» обговорили питання запровадження ринку сільськогосподарської землі та проведення земельної реформи.

Зустріч відбулася в Офісі Президента України з ініціативи аграріїв. У ній взяли участь представники всеукраїнських аграрних громадських організацій, галузевих асоціацій, фермерських господарств із різних регіонів України, малих та великих аграрних підприємств. На зустрічі також були присутні: Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, уповноважений Президента із земельних питань Роман Лещенко, керівник Офісу Президента Андрій Богдан.

Глава держави зазначив, що готовий вислухати позиції присутніх щодо проведення земельної реформи і висловив переконання, що для якісного впровадження вказаної реформи в Україні важливо не тільки вивчити досвід інших країн, а й вислухати думки тих, хто безпосередньо працює на землі. Під час спілкування з Президентом представники ВАФ розповіли про свої застереження та побоювання щодо того, як розвиватиметься ситуація після відкриття ринку землі в Україні.

Зокрема, директор ВАФ Марія Дідух зазначила про необхідність поетапного запровадження ринку землі, коли на першому етапі право придбати землю надаватиметься виключно українцям, а можливість купівлі земель сільськогоподарського призначення можна відкрити для іноземців лише на останньому етапі земельної реформи.

 

В рамках зустрічі, також обговорювалось питання фінансування фермерів, можливість встановлення певних обмежень щодо площ земельних ділянок, які матиме можливість придбати фізична особа чи господарство. Особливу увагу аграрії підкреслили щодо антирейдерського законодавства і наголошували на якнайшвидшому його ухваленні.

 

Довідково: більш детально ознайомитися з позицією членів ГС "Всеукраїнський аграрний форум" щодо обігу земель сільськогосподарського призначення ви можете ознайомитися за посиланням

Про нас

onas

ГС «Всеукраїнський аграрний форум» створено в жовтні 2017 року за рішенням 5 організацій-засновників: ГС "Аграрний союз України", ГС "Всеукраїнська аграрна рада", Всеукраїнська асоціація сільських і селищних рад, ВГО "Українська аграрна конфедерація" та Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

Мета:

  • Захист інтересів організацій-членів і партнерів;
  • Координація позицій профільних організацій (навчитись домовлятись між собою);
  • Формування та представлення спільної позиції на всіх рівнях;
  • Конструктивний діалог з міжнародними аграрними об’єднаннями.
Детальніше >>